Kuidas kasutada DocStop

Kui te haigestute teel või teil tekib äkiline valu, ei tohiks te sõitu jätkata. Te võite ohustada ennast ja teisi liiklejaid. Valuvaigistite või muude ravimite võtmine ilma arsti nõuanneteta võib samuti põhjustada sõiduvõime vähenemist.

Seega, kui te haigestute teel, helistage tasuta DocStopi infotelefonile 008000 DOCSTOP (008000 3627867) või leidke meie asukohakaardilt või oma juhirakendusest DocStopi väljastuspunkt, kus on arst ja veoautode parkimine teie asukoha lähedal.

TÄHELEPANU: DocStopil ei ole veoautode parklasse või teeninduspiirkonda saabuvaid arste.

Sõitke esmalt ühte üle 1200 DocStopi väljapanekukohast, kus on veoautode parkimine. Nemad ütlevad teile, kuidas kõige paremini lähima arsti juurde jõuda.

Eluohtliku haiguse või vigastuse korral helistage kohe hädaabiteenistusele numbril 112.

DocStopi võrgustiku arstid ja kliinikud aitavad peamiselt "väiksemate" haiguste puhul, millega tavaliselt pöördute perearsti poole, näiteks tõsine külmetushaigus, pidev peavalu, äkiline seljavalu või hambavalu.

Kõigi eluohtlike haiguste, teadvusetuse, hingamispuudulikkuse, tõsiste vigastuste, näiteks luumurdude või suure verekaotusega haavade puhul helistage palun hädaabinumbrile 112.

Isegi väiksemad haigused, näiteks hambavalu, seljavalu, pidev peavalu või tugev gripp, võivad kahjustada veokijuhi keskendumisvõimet ja seega ka tema sõiduvõimet. Siin võib aidata registreeritud arsti külastamine.

Kõigi eluohtlike haiguste, teadvusetuse, hingamispuudulikkuse, tõsiste vigastuste, näiteks luumurdude või suure verekaotusega haavade korral helistage palun hädaabinumbrile 112.

Allpool leiate kaardi, millel on kõik DocStopi kontaktpunktid ümbruskonna arstidega. Need kohad on loetletud ka paljudes rakendustes autojuhtidele. Klõpsake lihtsalt DocStopi ikoonil oma asukoha lähedal, et saada kontaktandmed ja sõidujuhised kontaktpunkti ja lähimasse arstipunkti. Kui kasutada nutitelefoniga, saab marsruudi lähima arsti juurde kuvada väga lihtsalt Google Mapsiga.

Teine võimalus on helistada tasuta DocStopi infotelefonile rahvusvahelisel standardnumbril 008000 DOCSTOP (008000 3627867). Hotline'i töötajad küsivad asukoha kohta ja annavad lähima kontaktpunkti ning arsti praksise või kliiniku kontaktandmed.

Jah, kõik DocStopi võrgustikku kuuluvad arstid asuvad veoautode parkimiskohast mitte kaugel - keskmiselt mitte kaugemal kui 1,4 km. Kaardil näidatud kontaktpunktid asuvad tavaliselt puhkepeatustes ja parklates, veoettevõtete või tarbesõidukite teenindusettevõtete juures, kus haigestunud sõidukijuhid saavad tavaliselt tasuta parkida arsti külastuse ajaks. Paljudes kontaktpunktides on kontaktisikud, kes saavad täpsemat teavet lähima arsti kohta ja kuidas sinna jõuda.

 

DocStopi meeskond töötab täielikult vabatahtlikkuse alusel, suunamisteenus on juhtidele tasuta, nagu ka vihjeliini kasutamine. Ravikulud katab haigekassa, nagu ka perearsti puhul. Arstid arveldavad oma arveid otse haigekassaga, välisriigi ravikindlustuse vautšeri kaudu või sularahas.

 

Ei, DocStopi teenus on kõigile veokijuhtidele tasuta. DocStop für Europäer e.V. ühingu liikmelisus ei ole vajalik.

 

Mis on DocStop?

DocStop für Europäer e.V. on mittetulundusühing, mis tegutseb veoauto- ja bussijuhtide arstiabi parandamise nimel. Erinevalt kontoritöötajatest ei saa veoautojuhid maanteel haigestudes lihtsalt oma perearsti juurde minna. Seepärast on DocStopi liikmed töötanud vabatahtlikult selle nimel, et luua arstide ja kontaktpunktide võrgustik, kus kutselised sõidukijuhid saavad kiiresti ja lihtsalt arstiabi. Tänaseks hõlmab võrgustik üle 1200 kontaktpunkti ja arsti. DocStopi kontaktpunktid, kus pakutakse arstiabi läheduses, on juba olemas Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal ja Taanis.

Tasuta DocStopi vihjeliin rahvusvahelisel standardnumbril 008000 DOCSTOP (008000 3627867) annab sõidukijuhtidele teavet nende asukoha lähedal asuva arsti kohta. Kõik DocStopi kontaktpunktid ja arstid on leitavad ka ühingu veebisaidilt ja paljudest juhirakendustest.

Lisaks arstiabi osutamisele teel teeb DocStop tööd ka veokijuhtide töö- ja elutingimuste parandamiseks. Selleks on DocStop näiteks käivitanud SaniStopi algatuse, et pakkuda juhtidele lihtsat juurdepääsu duššidele, pesuruumidele ja tualettidele teel.

Lisateavet DocStop für Europäer e.V. ühingu kohta leiate siit (inglise keeles) >.