Jak používat DocStop

Pokud se vám na silnici udělá špatně nebo vás postihne náhlá bolest, neměli byste pokračovat v jízdě. Mohli byste ohrozit sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Užívání léků proti bolesti nebo jiných léků bez doporučení lékaře může rovněž vést ke snížení schopnosti řídit.

Pokud se vám tedy na silnici udělá špatně, zavolejte na bezplatnou infolinku DocStop na čísle 008000 DOCSTOP (008000 3627867) nebo si na naší mapě polohy nebo v aplikaci pro řidiče najděte výdejní místo DocStop s lékařem a parkovištěm pro nákladní vozidla ve vaší blízkosti.

DŮLEŽITÉ: Na parkoviště pro kamiony ani do servisní zóny DocStop nepřijíždějí lékaři.

Nejprve zajeďte na jedno z více než 1200 výdejních míst DocStop s parkovištěm pro kamiony. Tam vám řeknou, jak se nejlépe dostat k nejbližšímu lékaři.

V případě život ohrožující nemoci nebo zranění okamžitě volejte záchrannou službu na čísle 112.

Lékaři a kliniky v síti DocStop pomáhají především s "drobnými" onemocněními, se kterými byste běžně šli k rodinnému lékaři, jako je silné nachlazení, neustálé bolesti hlavy, náhlá bolest zad nebo zubů.

V případě všech život ohrožujících onemocnění, bezvědomí, zástavy dechu, vážných zranění, jako jsou zlomeniny nebo poranění s velkou ztrátou krve, volejte záchrannou službu na čísle 112.

I lehká onemocnění, jako je bolest zubů, zad, neustálá bolest hlavy nebo silná chřipka, mohou zhoršit soustředění řidiče nákladního vozidla, a tím i jeho schopnost řídit. Zde může pomoci návštěva registrovaného lékaře.

V případě všech život ohrožujících onemocnění, bezvědomí, zástavy dechu, vážných zranění, jako jsou zlomeniny nebo zranění s velkou ztrátou krve, volejte záchrannou službu na čísle 112.

Níže najdete mapu se všemi kontaktními místy DocStop s lékaři v okolí. Tato místa jsou uvedena také v mnoha aplikacích pro řidiče. Stačí kliknout na ikonu DocStop poblíž vaší polohy a získáte kontaktní údaje a pokyny k jízdě na kontaktní místo a do nejbližší ordinace lékaře. Při použití chytrého telefonu lze trasu k nejbližšímu lékaři velmi snadno zobrazit pomocí aplikace Google Maps.

Další možností je zavolat na bezplatnou horkou linku DocStop na mezinárodním standardním čísle 008000 DOCSTOP (008000 3627867). Pracovníci horké linky se zeptají na polohu a poskytnou nejbližší kontaktní místo i kontaktní údaje na ordinaci nebo kliniku lékaře.

Ano, všichni lékaři v síti DocStop se nacházejí nedaleko parkoviště pro kamiony - v průměru ne dále než 1,4 km. Kontaktní místa zobrazená na mapě se obvykle nacházejí na odpočívadlech a parkovištích, u dopravních společností nebo servisů pro užitková vozidla, kde mohou nemocní řidiči obvykle bezplatně zaparkovat po dobu návštěvy lékaře. Na mnoha kontaktních místech jsou k dispozici kontaktní osoby, které mohou poskytnout podrobnější informace o nejbližším lékaři a o tom, jak se k němu dostat.

 

Tým DocStop pracuje zcela na dobrovolné bázi, služba doporučení je pro řidiče bezplatná, stejně jako využití horké linky. Náklady na ošetření hradí zdravotní pojišťovna, stejně jako u praktického lékaře. Lékaři se vyrovnávají přímo se zdravotní pojišťovnou, a to prostřednictvím poukazu zahraniční zdravotní pojišťovny nebo platbou v hotovosti.

 

Ne, služba DocStop je pro všechny řidiče nákladních vozidel bezplatná. Členství ve sdružení DocStop für Europäer e.V. není nutné.

 

Co je DocStop?

DocStop für Europäer e.V. je neziskové sdružení, které usiluje o zlepšení lékařské péče o řidiče nákladních vozidel a autobusů na cestách. Na rozdíl od kancelářských pracovníků nemohou řidiči kamionů v případě onemocnění na cestách jednoduše navštívit svého rodinného lékaře. Proto členové DocStop dobrovolně pracují na vybudování sítě lékařů a kontaktních míst, kde mohou profesionální řidiči snadno a rychle získat lékařskou pomoc. V současné době tato síť zahrnuje více než 1 200 kontaktních míst a lékařů. Kontaktní místa DocStop s lékařskou péčí v okolí již existují v Německu, Rakousku, Francii a Dánsku.

Bezplatná infolinka DocStop na mezinárodním standardním čísle 008000 DOCSTOP (008000 3627867) poskytuje řidičům informace o lékaři v blízkosti jejich bydliště. Všechna kontaktní místa DocStop a lékaře lze nalézt také na internetových stránkách sdružení a v mnoha aplikacích pro řidiče.

Kromě poskytování lékařské péče na cestách se sdružení DocStop snaží také o zlepšení pracovních a životních podmínek řidičů nákladních vozidel. Za tímto účelem společnost DocStop například zahájila iniciativu SaniStop, která řidičům umožňuje snadný přístup ke sprchám, umývárnám a toaletám na cestách.

Další informace o sdružení DocStop für Europäer e.V. naleznete zde (v angličtině) >.