Kaip naudotis DocStop

Jei kelyje jums pasidarė bloga arba staiga pajutote skausmą, neturėtumėte toliau vairuoti. Galite kelti pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams. Be gydytojo konsultacijos vartojant nuskausminamuosius ar kitus vaistus, taip pat gali sumažėti gebėjimas vairuoti.

Taigi, jei kelyje jums pasidarė bloga, skambinkite nemokama "DocStop" karštąja linija 008000 DOCSTOP (008000 3627867) arba mūsų vietos žemėlapyje arba vairuotojo programėlėje suraskite "DocStop" išlaipinimo punktą, kuriame yra gydytojas ir sunkvežimių stovėjimo aikštelė netoli jūsų gyvenamosios vietos.

SVARBU: "DocStop" neturi gydytojų, atvykstančių į sunkvežimių stovėjimo aikštelę ar aptarnavimo zoną.

Pirmiausia važiuokite į vieną iš daugiau nei 1200 "DocStop" išvežimo vietų su sunkvežimių stovėjimo aikštele. Jie nurodys, kaip geriausiai nuvykti iki artimiausio gydytojo.

Kilus gyvybei pavojingai ligai ar susižeidus, nedelsdami skambinkite pagalbos tarnyboms telefonu 112.

"DocStop" tinklui priklausantys gydytojai ir klinikos dažniausiai padeda gydyti "smulkias" ligas, dėl kurių paprastai kreiptumėtės į šeimos gydytoją, pavyzdžiui, stiprų peršalimą, nuolatinį galvos skausmą, staigų nugaros ar danties skausmą.

Dėl visų gyvybei pavojingų ligų, sąmonės netekimo, kvėpavimo sustojimo, sunkių sužalojimų, pavyzdžiui, lūžių ar žaizdų su dideliu kraujo netekimu, skambinkite skubios pagalbos tarnyboms telefonu 112.

Net ir nedidelės ligos, pavyzdžiui, dantų skausmas, nugaros skausmas, nuolatinis galvos skausmas ar sunkus gripas, gali pabloginti sunkvežimio vairuotojo koncentraciją, taigi ir gebėjimą vairuoti. Čia gali padėti apsilankymas pas registruotą gydytoją.

Dėl visų gyvybei pavojingų ligų, sąmonės netekimo, kvėpavimo sustojimo, sunkių sužeidimų, pavyzdžiui, lūžių ar žaizdų su dideliu kraujo netekimu, skambinkite pagalbos tarnyboms telefonu 112.

Žemiau rasite žemėlapį su visais "DocStop" kontaktiniais punktais, kuriuose yra netoliese esantys gydytojai. Šios vietos taip pat nurodytos daugelyje vairuotojams skirtų programėlių. Tiesiog spustelėkite šalia savo buvimo vietos esančią "DocStop" piktogramą, kad gautumėte kontaktinę informaciją ir kelio nurodymus iki kontaktinio punkto ir artimiausio gydytojo kabineto. Naudojant išmanųjį telefoną, maršrutą iki artimiausio gydytojo galima labai lengvai parodyti naudojant "Google Maps".

Kita galimybė - paskambinti nemokama "DocStop" karštąja linija tarptautiniu standartiniu numeriu 008000 DOCSTOP (008000 3627867). Karštosios linijos darbuotojai pasiteiraus apie buvimo vietą ir nurodys artimiausią kontaktinį punktą bei gydytojo kabineto ar klinikos kontaktinius duomenis.

Taip, visi "DocStop" tinklo gydytojai yra netoli sunkvežimių stovėjimo aikštelės - vidutiniškai ne toliau kaip už 1,4 km. Žemėlapyje nurodyti kontaktiniai punktai paprastai yra poilsio aikštelėse ir automobilių stovėjimo aikštelėse, prie krovinių vežimo įmonių arba komercinių transporto priemonių aptarnavimo įmonių, kur susirgę vairuotojai paprastai gali nemokamai pasistatyti automobilį vizito pas gydytoją metu. Daugelyje kontaktinių punktų yra kontaktiniai asmenys, kurie gali suteikti išsamesnę informaciją apie artimiausią gydytoją ir kaip pas jį nuvykti.

 

"DocStop" komanda dirba visiškai savanoriškai, vairuotojams siuntimo paslauga yra nemokama, kaip ir naudojimasis karštąja linija. Gydymo išlaidas, kaip ir pas šeimos gydytoją, apmoka sveikatos draudimo bendrovė. Gydytojai atsiskaito tiesiogiai su sveikatos draudimo bendrove, naudodamiesi užsienio sveikatos draudimo talonu arba mokėdami grynaisiais pinigais.

 

Ne, "DocStop" paslauga visiems sunkvežimių vairuotojams yra nemokama. Narystė asociacijoje "DocStop für Europäer e.V." nebūtina.

 

Kas yra "DocStop"?

"DocStop für Europäer e.V." yra pelno nesiekianti asociacija, siekianti gerinti sunkvežimių ir autobusų vairuotojų medicininę priežiūrą kelyje. Kitaip nei biuro darbuotojai, sunkvežimių vairuotojai negali tiesiog apsilankyti pas šeimos gydytoją, jei suserga kelyje. Todėl "DocStop" nariai savanoriškai dirbo siekdami sukurti gydytojų ir kontaktinių punktų tinklą, kuriame profesionalūs vairuotojai galėtų greitai ir lengvai gauti medicininę pagalbą. Šiuo metu tinklą sudaro daugiau kaip 1200 kontaktinių punktų ir gydytojų. "DocStop" kontaktiniai punktai, kuriuose netoliese teikiama medicinos pagalba, jau veikia Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje ir Danijoje.

Nemokama "DocStop" karštąja linija tarptautiniu standartiniu numeriu 008000 DOCSTOP (008000 3627867) vairuotojai gauna informaciją apie netoli jų gyvenamosios vietos esantį gydytoją. Visus "DocStop" kontaktinius centrus ir gydytojus taip pat galima rasti asociacijos interneto svetainėje ir daugelyje vairuotojų programėlių.

DocStop ne tik teikia medicininę pagalbą kelyje, bet ir siekia gerinti sunkvežimių vairuotojų darbo ir gyvenimo sąlygas. Šiuo tikslu "DocStop", pavyzdžiui, ėmėsi iniciatyvos "SaniStop", kad vairuotojai galėtų lengvai naudotis dušais, prausyklomis ir tualetais kelyje.

Daugiau informacijos apie asociaciją "DocStop für Europäer e.V." rasite čia (anglų kalba) >.