Kā lietot DocStop

Ja ceļā jums kļūst slikti vai pēkšņi rodas sāpes, jums nevajadzētu turpināt braukt. Jūs varat apdraudēt sevi un citus satiksmes dalībniekus. Arī pretsāpju līdzekļu vai citu medikamentu lietošana bez ārsta ieteikuma var izraisīt braukšanas spēju samazināšanos.

Tāpēc, ja jums uz ceļa kļūst slikti, zvaniet uz bezmaksas DocStop uzticības tālruni 008000 DOCSTOP (008000 3627867) vai atrodiet mūsu atrašanās vietas kartē vai autovadītāja lietotnē DocStop izbraukuma punktu ar ārstu un kravas automašīnu stāvvietu jūsu atrašanās vietas tuvumā.

Svarīgi: DocStop nav ārstu, kas ierodas kravas automašīnu stāvvietā vai pakalpojumu zonā.

Vispirms brauciet uz kādu no vairāk nekā 1200 DocStop izbraukšanas vietām ar kravas automašīnu stāvvietu. Tur jums norādīs labāko veidu, kā nokļūt pie tuvākā ārsta.

Dzīvībai bīstamas slimības vai traumas gadījumā nekavējoties zvaniet neatliekamās palīdzības dienestiem pa tālruni 112.

DocStop tīklā esošie ārsti un klīnikas galvenokārt palīdz ar "nelielām" slimībām, ar kurām parasti vēršaties pie ģimenes ārsta, piemēram, smagu saaukstēšanos, pastāvīgām galvassāpēm, pēkšņām muguras vai zobu sāpēm.

Visu dzīvībai bīstamu slimību, bezsamaņas, elpošanas apstāšanās, nopietnu traumu, piemēram, lūzumu vai brūču ar lielu asins zudumu gadījumā zvaniet neatliekamās palīdzības dienestiem pa tālruni 112.

Pat nelielas slimības, piemēram, zobu sāpes, muguras sāpes, pastāvīgas galvassāpes vai smaga gripa, var pasliktināt kravas automašīnas vadītāja koncentrēšanās spējas un līdz ar to arī spēju vadīt transportlīdzekli. Šeit var palīdzēt reģistrēta ārsta apmeklējums.

Visu dzīvībai bīstamu slimību, bezsamaņas, elpošanas apstāšanās, nopietnu traumu, piemēram, lūzumu vai brūču ar lielu asins zudumu gadījumā zvaniet neatliekamās palīdzības dienestiem pa tālruni 112.

Zemāk varat atrast karti ar visiem DocStop kontaktpunktiem, kuros ir norādīti tuvākajā apkārtnē esošie ārsti. Šīs vietas ir norādītas arī daudzās autovadītājiem paredzētajās lietotnēs. Vienkārši noklikšķiniet uz DocStop ikonas pie savas atrašanās vietas, lai iegūtu kontaktinformāciju un norādījumus, kā nokļūt līdz kontaktpunktam un tuvākajam ārsta kabinetam. Izmantojot viedtālruni, maršrutu līdz tuvākajam ārstam var ļoti viegli parādīt, izmantojot Google Maps.

Vēl viena iespēja ir zvanīt uz bezmaksas DocStop uzticības tālruni ar starptautisko standarta numuru 008000 DOCSTOP (008000 3627867). Uzticības tālruņa darbinieki noskaidros atrašanās vietu un norādīs tuvāko kontaktpunktu, kā arī ārsta prakses vai klīnikas kontaktinformāciju.

Jā, visi DocStop tīkla ārsti atrodas netālu no kravas automašīnu stāvvietas - vidēji ne tālāk kā 1,4 km attālumā. Kartē norādītie kontaktpunkti parasti ir atpūtas pieturvietās un autostāvvietās, pie kravas pārvadājumu uzņēmumiem vai komerctransporta pakalpojumu uzņēmumiem, kur saslimušie autovadītāji parasti var bez maksas novietot automašīnu uz laiku, kamēr viņi apmeklē ārstu. Daudzos kontaktpunktos ir kontaktpersonas, kas var sniegt sīkāku informāciju par tuvāko ārstu un to, kā pie tā nokļūt.

 

DocStop komanda strādā pilnīgi brīvprātīgi, un autovadītājiem nosūtīšanas pakalpojums ir bez maksas, tāpat kā uzticības tālruņa izmantošana. Ārstēšanās izmaksas sedz veselības apdrošināšanas sabiedrība, tāpat kā pie ģimenes ārsta. Ārsti norēķinās tieši ar veselības apdrošināšanas kompāniju, izmantojot ārzemju veselības apdrošināšanas kuponu vai maksājot skaidrā naudā.

 

Nē, DocStop pakalpojums visiem kravas automašīnu vadītājiem ir bez maksas. Dalība DocStop für Europäer e.V. asociācijā nav obligāta.

 

Kas ir DocStop?

DocStop für Europäer e.V. ir bezpeļņas asociācija, kas darbojas, lai uzlabotu medicīnisko aprūpi kravas automašīnu un autobusu vadītājiem uz ceļiem. Atšķirībā no biroja darbiniekiem kravas automašīnu vadītāji nevar vienkārši apmeklēt savu ģimenes ārstu, ja viņi saslimst ceļā. Tāpēc DocStop biedri ir brīvprātīgi strādājuši, lai izveidotu ārstu un kontaktpunktu tīklu, kur profesionālie autovadītāji var ātri un vienkārši saņemt medicīnisko palīdzību. Šobrīd tīklā ir vairāk nekā 1200 kontaktpunktu un ārstu. DocStop kontaktpunkti ar tuvumā esošo medicīnisko aprūpi jau darbojas Vācijā, Austrijā, Francijā un Dānijā.

Bezmaksas DocStop uzticības tālrunis pa starptautisko standarta numuru 008000 DOCSTOP (008000 3627867) sniedz autovadītājiem informāciju par ārstu viņu atrašanās vietas tuvumā. Visi DocStop kontaktpunkti un ārsti ir atrodami arī asociācijas tīmekļa vietnē un daudzās autovadītāju lietotnēs.

Papildus medicīniskās aprūpes nodrošināšanai ceļā DocStop strādā arī pie kravas automašīnu vadītāju darba un dzīves apstākļu uzlabošanas. Šajā nolūkā DocStop, piemēram, ir uzsākusi iniciatīvu SaniStop, lai autovadītājiem nodrošinātu vieglu piekļuvi dušām, tualetēm un mazgātavām ceļā.

Papildu informāciju par DocStop für Europäer e.V. asociāciju var atrast šeit (angļu valodā) >.