DocStop nasıl kullanılır

Yolda hastalanırsanız veya ani bir ağrı hissederseniz, araç kullanmaya devam etmemelisiniz. Kendinizi ve diğer yol kullanıcılarını tehlikeye atabilirsiniz. Tıbbi tavsiye olmadan ağrı kesici veya diğer ilaçların alınması da sürüş kabiliyetinin azalmasına neden olabilir.

Bu nedenle, yolda hastalanırsanız 008000 DOCSTOP (008000 3627867) numaralı ücretsiz DocStop yardım hattını arayın veya konum haritamızdan veya sürücü uygulamanızdan bulunduğunuz yere yakın bir doktor ve kamyon park yeri olan bir DocStop bırakma noktası bulun.

ÖNEMLİ: DocStop'un kamyon parkına veya hizmet alanına gelen doktorları yoktur.

Öncelikle, kamyon park yeri olan 1200'den fazla DocStop bırakma noktasından birine gidin. Size en yakın doktora ulaşmanın en iyi yolunu söyleyeceklerdir.

Hayati tehlike arz eden bir hastalık veya yaralanma durumunda, derhal 112 numaralı telefondan acil servisleri arayın.

DocStop ağındaki doktorlar ve klinikler genellikle şiddetli soğuk algınlığı, sürekli baş ağrısı, ani sırt ağrısı veya diş ağrısı gibi normalde aile hekimine gideceğiniz "küçük" hastalıklara yardımcı olur.

Hayati tehlike arz eden tüm hastalıklar, bilinç kaybı, solunum durması, kırıklar veya yüksek kan kaybı olan yaralar gibi ciddi yaralanmalar için lütfen 112 numaralı telefondan acil servisi arayın.

Diş ağrısı, sırt ağrısı, sürekli baş ağrısı veya şiddetli grip gibi küçük hastalıklar bile bir kamyon sürücüsünün konsantrasyonunu ve dolayısıyla araç kullanma becerisini bozabilir. Kayıtlı bir doktoru ziyaret etmek bu konuda yardımcı olabilir.

Hayati tehlike arz eden tüm hastalıklar, bilinç kaybı, solunum durması, kırıklar veya yüksek kan kaybı olan yaralar gibi ciddi yaralanmalar için lütfen 112 numaralı telefondan acil servisi arayın.

Aşağıda, çevredeki doktorlarla tüm DocStop iletişim noktalarını içeren bir harita bulabilirsiniz. Bu konumlar sürücüler için birçok uygulamada da listelenmiştir. İletişim bilgilerini ve iletişim noktasına ve en yakın doktorun ofisine yol tariflerini almak için konumunuzun yakınındaki DocStop simgesine tıklamanız yeterlidir. Bir akıllı telefonla kullanıldığında, en yakın doktora giden rota Google Haritalar ile çok kolay bir şekilde görüntülenebilir.

Bir başka seçenek de 008000 DOCSTOP (008000 3627867) uluslararası standart numarasından ücretsiz DocStop yardım hattını aramaktır. Yardım hattı personeli konumunuzu soracak ve en yakın irtibat noktasının yanı sıra doktorun muayenehanesinin veya kliniğinin iletişim bilgilerini verecektir.

Evet, DocStop ağındaki tüm doktorlar bir kamyon park alanından çok uzakta değildir - ortalama 1,4 km'den daha uzakta değildir. Haritada gösterilen irtibat noktaları genellikle dinlenme tesisleri ve otoparklarda, nakliye şirketlerinde veya ticari araç hizmet şirketlerinde bulunmaktadır ve buralarda hasta olan sürücüler genellikle doktor ziyaretleri süresince ücretsiz olarak park edebilmektedir. İrtibat noktalarının çoğunda, en yakın doktor ve oraya nasıl gidileceği hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilecek irtibat kişileri bulunmaktadır.

 

DocStop ekibi tamamen gönüllülük esasına göre çalışmaktadır, sevk hizmeti ve yardım hattının kullanımı sürücüler için ücretsizdir. Tedavi masrafları, tıpkı bir pratisyen hekimde olduğu gibi sağlık sigortası şirketi tarafından karşılanır. Doktorlar hesaplarını doğrudan sağlık sigortası şirketiyle, yabancı sağlık sigortası kuponuyla veya nakit ödeme yoluyla kapatırlar.

 

Hayır, DocStop hizmeti tüm kamyon sürücüleri için ücretsizdir. DocStop für Europäer e.V. derneğine üyelik gerekli değildir.

 

DocStop nedir?

DocStop für Europäer e.V., kar amacı gütmeyen bir dernek olup, kamyon ve otobüs şoförlerinin yoldaki tıbbi bakımını iyileştirmek için çalışmaktadır. Ofis çalışanlarının aksine, kamyon şoförleri yolda hastalandıklarında aile doktorlarına gidemezler. Bu nedenle DocStop üyeleri, profesyonel sürücülerin hızlı ve kolay bir şekilde tıbbi yardım alabilecekleri bir doktor ve irtibat noktası ağı oluşturmak için gönüllü olarak çalışmışlardır. Bugün bu ağda 1200'den fazla irtibat noktası ve doktor bulunmaktadır. Yakın çevrede tıbbi bakım sağlayan DocStop irtibat noktaları Almanya, Avusturya, Fransa ve Danimarka'da halihazırda mevcuttur.

Uluslararası standart numara 008000 DOCSTOP (008000 3627867) üzerinden ücretsiz DocStop yardım hattı, sürücülere bulundukları yere yakın bir doktor hakkında bilgi sağlar. Tüm DocStop irtibat noktaları ve doktorları derneğin web sitesinde ve birçok sürücü uygulamasında da bulunabilir.

DocStop, yollarda tıbbi bakım sağlamanın yanı sıra kamyon sürücülerinin çalışma ve yaşam koşullarını iyileştirmek için de çalışmaktadır. Bu amaçla DocStop, örneğin, sürücülerin yolda duşlara, tuvaletlere ve lavabolara kolay erişimini sağlamak için SaniStop girişimini başlatmıştır.

DocStop für Europäer e.V. derneği hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz (İngilizce) >.